Portal Randkowy

Związki - temat rzeka

Jak to jest możliwe, że niektóre związki kończą się bezpowrotnie i nie pozostaje po nich żaden kontakt. Inne zaś przekształcają się w przyjaźń na dobre i na złe.

Kluczowym czynnikiem jest powód rozstania i dojrzałość obu stron. Czasem powodem, który kończy związki jest zdrada — wtedy wybaczenie, a co dopiero utrzymywanie kontaktu z eks-partnerem może być trudne. Ważne, żeby nie robić niczego na siłę. Nowa relacja z byłym powinna być naturalna, nie może być niezręczna, ani toksyczna. Jeśli coś czujesz do eks-chłopaka, czy męża, albo wydaje ci się, że on czuje coś, a ty nie chcesz kontynuować tej znajomości — nie utrzymuj jej przy życiu ze względu na jego prośby. Robienie czegoś na siłę, może sprawić, że twój były partner może zrobić sobie nadzieję, albo jeśli ty coś czujesz, to oszukując siebie, też nie będziesz szczęśliwy.

Przyjaźń z byłym jest czasem możliwa, ze względu na dzieci. Wychowując wspólnie potomstwo, jesteśmy niejako zmuszeni grać do jednej bramki, naszym celem dla obojga powinno być szczęście naszych pociech. W takiej sytuacji przyjaźń, choć często wymuszona z początku, może przekształcić się w prawdziwą.