Portal Randkowy

Zostać czy odejść?

Pozostanie w związku lub jego zakończenie jest prawdopodobnie jedną z trudniejszych decyzji jakie czasami musimy podjąć. Prawdą jest to, że wiele ludzi w związkach żyje na co dzień z tymi kotłujący myślami. Analizują i albo podejmują trudną decyzję, albo naruszają swoje kolejne granicę.

Niestety życie nie płynie tak jak sobie to zaplanujemy. I nie zawsze dzieję się to czego się spodziewamy. Wiele związków opartych jest na toksycznych i destrukcyjnych zachowaniach. Wiele z tych ludzi nie czuję się kochana, zaopiekowana, nie mają poczucia bezpieczeństwa i czują się stale oszukiwani.

I nawet, jeśli rozumiemy te wszystkie schematy, toksyczności i dopuszczamy to wszystko do siebie, dylemat pozostaje ten sam. Pozostaje pytanie: ,, zostać czy odejść? '' Dochodzi do tego poczucie żalu, pustki, rozczarowanie i pretensje do samego siebie.

Jednak w takich sytuacjach należy stawiać siebie na pierwszym miejscu. Swoje granice, swoje poczucie własnej wartości, swój dobrostan psychiczny. Należy zawsze pamiętać, że ta jedna osoba nie definiuje twojego szczęścia.

Dlatego jeśli żyjesz w niestabilnej relacji miłosnej, która narusza twoje granice warto się nad tym zastanowić. Dla własnego dobra i swojej przyszłości