Portal Randkowy

Zaborczy partner w związku

Jak rozpoznać, że twój partner jest osobą zaborczą? Czy to musi oznaczać koniec relacji?

Związki i relacje miłosne to skomplikowane ale i ważne kwestie w naszym życiu. Niestety często wiążemy się z nieodpowiednimi, toksycznymi ludźmi i przez to cierpimy. Jedną z takich sytuacji jest związek z osobą zaborczą, kontrolującą i cały czas chorobliwie o nas zazdrosną. Jak ją rozpoznać?

Jeśli twój partner jest zaborczy, będzie próbował cię ośmieszyć lub spojrzeć na ciebie z góry gdy będziecie w towarzystwie innych ludzi, a to tylko po to, aby ukryć twój prawdziwy urok. Ponieważ gdy ktoś go dostrzeże może stać się dla twojego partnera konkurencją o twoje względy.

Ponadto będzie to jedna z tych osób, które będą stale pytać Cię o twoich przyjaciół, współpracowników i rodzinę. Będzie chciała być na bieżąco, ale nie z troski i żywego zainteresowania. Będzie ona sprawdzała jaki masz ładunek emocjonalny do tych osób i czy stanowią dla twojego partnera zagrożenie.

Taki partner może cię również nieustannie sprawdzać. Wąchać ubrania, sprawdzać telefon, kieszenie spodni lub nawet całe mieszkanie w poszukiwaniu włosa o innym zabarwieniu niż on. Może też cię śledzić lub wynająć prywatnego detektywa. A wszystko to w obawie przed utratą ciebie.

Niestety związek z taką osobą na dłuższą metę jest toksyczny. Jeśli zauważysz takie zachowania u swojego partnera warto z nim o tym porozmawiać lub wybrać się na terapię dla par i wspólnie zastanowić się nad przyszłością takiego związku.