Portal Randkowy

Patrzenie na siebie z miłością

Możemy mieć w sobie rzeczy, które chcielibyśmy poprawić, ale musimy mieć jasność co do czegoś: cokolwiek próbujemy w sobie zmodyfikować, musimy to zrobić z miłości i akceptacji, a nie z odrzucenia. Zmiany motywowane odrzuceniem siebie lub niewielką akceptacją zwykle nie kończą się zadowoleniem nas, ale wręcz przeciwnie.

Jeśli jednak chcemy się zmienić to musimy zapamiętać jedno - To właśnie w tym momencie musimy zadbać o odnalezienie tego, kim jesteśmy. To może być wspaniała przygoda. Odkrycie samego siebie. W tym celu konieczne będzie poświęcenie czasu i uważne obserwowanie siebie, słuchanie myśli, a zwłaszcza próba uchwycenia przesłania, które jest słyszane, gdy te myśli milczą.

Doceń swoje ciało, swoje talenty, swoje zdolności, skup się na rzeczach, które idą dobrze w twoim życiu. Nikt nie musi i nie jest idealny. Bądź dla siebie uprzejmy w wewnętrznym dialogu. Świętuj swoje osiągnięcia - zawsze, nawet jeśli to trudne. Czujemy się często niegodni by się chwalić i coś celebrować, ale warto to pokonać. Odnoś się do siebie z uczuciem. A kiedy patrzysz w lustro, spróbuj przede wszystkim rozpoznać odważną i kochającą istotę, która mieszka w tobie. Jesteś wyjątkowy i cudowny, traktuj siebie jako takiego, a twoje życie stanie się lepsze.