Portal Randkowy

Nieśmiałość - jak ją pokonać?

Nieśmiałość jest częstą przypadłością, która utrudnia wchodzenie w relacje z innymi osobami, a nawet nie pozwala na normalne funkcjonowanie.

Jest kilka rozwiązań, które pozwolą uporać się z tym problemem.

Przede wszystkim należy poznać swoje mocne strony, to znajomość swoich atutów zwiększy wiarę w siebie, swoje możliwości oraz pozwoli uwierzyć, że jest się w stanie być akceptowanym czy też lubianym. Przed ważnym spotkaniem warto wyobrazić sobie wszystkie możliwe sytuacje, to pozwoli pozbyć się stresu oraz odpowiednio przygotować. Nieśmiałość można łatwo zwalczyć poprzez posiadanie konkretnych poglądów oraz zainteresowań, które dodadzą pewności siebie podczas rozmowy oraz ułatwią znalezienie tematu. Najważniejsze to uwierzyć w swoja wartość oraz w swoje możliwości. Trzeba powtarzać sobie, że jest się pewną swoich atutów osobą, zdolną do osiągnięcia wszystkich założonych celów, aż rzeczywiście się w to uwierzy.

Kiedy nabędzie się siły i wiary w siebie, można spróbować wchodzenia w relacje z różnymi osobami. Można zacząć od rozmowy na luźne tematy, pamiętając przy tym, że ludzie lubią o sobie rozmawiać i warto to wykorzystać. Gdy będzie się konwersować z wieloma osobami, strach oraz nieśmiałość zniknie, a zwykła relacja nie będzie już wyzwaniem. Istotne jest stawianie przed sobą nowych celów, których osiągnięcie powinno być priorytetem. Trzeba ciągle rozwijać swoje umiejętności oraz aranżować nowe sytuacje w ramach treningu. Tak, więc w walce z nieśmiałością najważniejsza jest wiara w siebie, swoje możliwości oraz osiągnięcia.