Portal Randkowy

Nie próbuj zadowolić wszystkich

Dlaczego tak bardzo troszczmy się o zadowolenie innych ludzi? I czy ci ludzie robią to samo dla ciebie?

Szczerze mówiąc, próba zadowolenia wszystkich jest naprawdę wyczerpująca. Ale niestety... wielu z nas robi przez większość czasu. Nawet nie zdając sobie z tego sprawy... Przychodzi jednak czas, kiedy czujemy się naprawdę przytłoczeni i wtedy zatrzymujemy się, by zadać sobie pytanie: Co się ze mną dzieje?

Niestety, prawda jest taka, że nie da się zadowolić wszystkich, a próba zrobienia tego jest najszybszą z dróg do bycia nieszczęśliwym...

Przestań zadowalać wszystkich i bądź sobą!

Zachowywanie się w taki czy inny sposób, aby zyskać uznanie innych, czyni nas niewolnikami. Jest to dokładna droga do życia pełnego porażek i rozczarowań. W każdym razie faktem jest, że bez względu na to, jak bardzo się staramy, nigdy nie będziemy w stanie uszczęśliwić wszystkich. Nie jesteśmy zupą pomidorową!

Uwolnij się od ciężaru, który Ci nie odpowiada

Wiele razy ponosimy ciężar starań, aby nasi bliscy byli szczęśliwi i zadowoleni. To może być wyczerpujące! Nie tylko psychicznie, ale i fizycznie może to prowadzić do wielu obciążeń, cierpień i dyskomfortu.

Jak to zmienić?

Z pewnością, gdy po raz pierwszy wyznaczysz swoje granice, poczujesz niepokój. Jednak, ma dłuższą metę taka postawa sprawi, że inni zaczną cię szanować. Zaczniesz otaczać się ludźmi, którzy cię nie wykorzystują i naprawdę cię cenią. Ludzie, którzy kochają cię za to, kim jesteś, a nie za to, co możesz im dać.