Portal Randkowy

20 ciekawostek o miłości

Miłość to niezwykle fascynujący element naszego życia. Masa osób dąży do niej całym sercem i nie jest w stanie bez niej funkcjonować, a niektórzy unikają jej jak ognia. Warto jednak cały czas dowiadywać się o niej coraz więcej, szczególnie że wciąż jest dla wielu z nas jedną wielką niewiadomą.

1. Całowanie się i przytulanie obniża poziom stresu oraz zmniejsza nasze ciśnienie krwii

2. Wprowadzenie wspólnych rytuałów w związku pomaga nam zbudować silniejszą i trwalszą relację romantyczną.

3. W pięciu krajach na świecie, w tym w Emiratach Arabskich i RPA, całowanie się publicznie jest nielegalne i może nas spotkać za nie kara prawna.

4. Miłość może łagodzić ból za pomocą oksytocyny, która wydziela się na przykład podczas przytulania i może mieć właściwości przeciwbólowe.

5. To, że przeciwieństwa się przyciągają, jest prawdą, ale jeśli nasz partner znacznie się od nas różni, szanse na to, że nasz związek przetrwa długie lata, jest bardzo mała.

6. Badania wykazują, że mężczyźni preferują wchodzenie w związek z kobietami, które mają atrakcyjne ciała, ale przeciętną twarz, niż z kobietami, które mają atrakcyjną twarz, ale przeciętne ciało.

7. Wytworzenie u siebie poczucia wdzięczności zwiększa nasze szczęście, szczególnie kiedy dotyczy to naszych najbliższych.

8. Według badań wystarczą nam trzy minuty patrzenia komuś głęboko w oczy, aby zakochać się w tej osobie, bez konieczności wymieniania ze sobą ani słowa.

9. W większości związków to mężczyzna jako pierwszy mówi „Kocham Cię”. Może to wynikać z burzy hormonalnej, która pojawia się w pierwszej fazie związku, szczególnie podczas kontaktu fizycznego.

10. Większość z nas zakochuje się w osobach podobnych do nas, a niekoniecznie w przeciwieństwach.

11. Wiele osób otwarcie nazywa miłość chorobą. Wynika to dlatego, że zakochanie wywołuje u nas podobne objawy, jak różne choroby psychiczne.

12. Łabędzie, pingwiny czy sowy, podobnie jak ludzie, potrafią związać się ze swoim partnerem na całe życie.

13. Dla kobiety najbardziej podniecająca działa zapach mężczyzny. Często odpowiedni zapach może bardziej poprawić ich humor, niż drogie prezenty czy niespodzianki.

14. Mowa ciała kobiety może nam zdradzić, czy dana osoba jest nami zainteresowana, czy raczej się nami nie interesuje.

15. Mężczyźni w pierwszej kolejności szukają wrażeń fizycznych, a kobiety psychicznych, dlatego często trudno nam znaleźć partnera, który zrozumie od razu nasze potrzeby.

16. Z mężczyznami nie należy iść do łóżka na pierwszej randce, bo może to zniechęcić ich do dalszego budowania z nami relacji.

17. Nasze źrenice mogą się rozszerzać, kiedy patrzymy na kogoś, kogo kochamy.

18. Zakochane samce pingwinów starają się przekonać do siebie samicę za pomocą najładniejszych kamieni, które zostawiają im pod legowiskiem.

19. Wspólne oglądanie filmów może podziałać na nasz związek terapeutycznie. Bardzo ważna w tym procesie jest rozmowa po seansie.

20. Rysy twarzy par będących w długoletnich związkach mogą z czasem się do siebie upodobnić, na przykład w wyniku diety, atmosfery czy nawet współodczuwaniu emocji z partnerem.