Portal Randkowy

10 niezawodnych strategii flirtowania

Nie zawsze łatwo jest zdobyć osobę, która nas pociąga. Istnieje wiele okoliczności, które mogą mieć na nas negatywny wpływ w tym sensie, np. brak pewności siebie czy nieśmiałość. W każdym razie możemy sobie pomóc, stosując pewne strategie uwodzenia, które będziemy musieli dostosować do okoliczności. Przedstawiamy dziesięć najskuteczniejszych z nich.

Poczucie humoru.

Wesoły charakter i dobre poczucie humoru to dwie cechy najbardziej cenione przez kobiety. Człowiek negatywnie nastawiony, który nie potrafi śmiać się z samego siebie, traci wiele szans, jeśli chodzi o wejście w związek. Ważne jest jednak, aby humor był stosowany z umiarem, ponieważ zbyt wiele żartów i dowcipów może stać się męczące. Istotne jest również wybranie odpowiedniego momentu, aby dać upust swojej najzabawniejszej stronie, unikając żartów w nieodpowiednim momencie lub w złym guście.

Bądź uprzejmy.

Uprzejmość i życzliwość są niezbędne w tym procesie. Każda kobieta docenia proste gesty grzecznościowe, takie jak nieprzeszkadzanie jej w rozmowie czy odprowadzenie jej do domu po zakończeniu randki. Nie należy z tym przesadzać, ponieważ zbyt dżentelmeńska postawa może być przytłaczająca, a nawet prowadzić do zachowań macho.

Okazuj wrażliwość.

Zawsze z umiarem, wskazane jest okazywanie pewnego poziomu wrażliwości. Chodzi o to, by być słodkim i nieco uczuciowym, pokazując, że nie krępujesz się wyrażać swoich emocji. Wskazane jest jednak również, aby sprawiać wrażenie pewnego siebie i silnego.

Bądź naturalny.

Jeśli chodzi o flirt, wymuszanie sytuacji może tylko zrazić drugą osobę. Zbyt sztuczne podejście to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujemy, aby kogoś przekonać. Najlepiej postawić na naturalność, zrelaksować się i być szczerym. Przede wszystkim unikaj kłamstw i przesadnego aktorstwa.

Nie bądź natrętny.

Chęć utrzymywania z kimś ciągłego kontaktu to bardzo częsty błąd na początku znajomości, a jednocześnie jeden z najpoważniejszych. Musimy szanować przestrzeń drugiej osoby, nie ingerując w jej styl życia ani nie naruszając jej prywatności. Niech za nami tęsknią i pytają o nasze towarzystwo.

Komplementy.

Komplementy są dobrym narzędziem do tego, by druga osoba czuła się przy nas dobrze. Służą one pokazaniu, że interesujemy się daną osobą, okazaniu życzliwości i wzbudzeniu sympatii. Musimy jednak zawsze robić to z szacunkiem, nie popadając w wulgarne wyrażenia ani nie wyolbrzymiając sytuacji.

Bądź pewny siebie.

Pewność siebie to bardzo atrakcyjna cecha, jeśli chodzi o flirtowanie, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Odrobina pewności siebie, bez przekraczania granicy arogancji, doskonale nadaje się do uwodzenia.

Bądź dobrym słuchaczem.

Okazywanie zainteresowania rozmową jest oznaką uprzejmości i dobrych manier. Wszyscy czujemy się lepiej z osobą, która wie, jak nas słuchać i potrafi uważnie śledzić rozmowę.

Oryginalność.

Nuda i monotonia to wielcy wrogowie w grze w uwodzenie. Wręcz przeciwnie, należy postawić na oryginalność i niespodzianki. Ideałem jest tworzenie oryginalnych i dynamicznych planów, zawsze dostosowanych do gustów obu stron.

Spokój.

Nie ma sensu się spieszyć. Każdy proces zdobywania wymaga określonego czasu, w zależności od osobistych uwarunkowań każdej pary. Lepiej jest działać powoli, pozwalając drugiej osobie wskazać, kiedy jest gotowa zrobić krok dalej w związku.